Reprezentacja

Wróć do Reprezentacja

Bełkot leśnych dziadków

2011-11-16 16:52:27

Cyrku ciąg dalszy! Po megakrytyce jaka zalała PZPN w wyniku usunięcia orzełka z koszulek kadry leśne dziadki nie dają za wygraną! Zamiast podkulić ogony, dobrze walnąć z głowy w najbliższą ścianę, zastanowić się raz jeszcze w gronie "futbolowych ekspertów od kopania i marketingu" by ostatecznie przywrócić godło narodowe na jego właściwe miejsce brną w ślepą uliczkę. Tym razem przesłali oświadczenie (czyt. bełkot!) takiej treści:

"Drodzy Kibice,

 

W ostatnich dniach przez polskie media przetoczyła się dyskusja wokół nowej identyfikacji wizualnej naszej reprezentacji. Wobec pojawiających się głosów sceptycyzmu chcielibyśmy stanowczo podkreślić, że nowe logo reprezentacji jest nowoczesne i dynamiczne ale przede wszystkim jest oparte na symbolu orła białego, który na przestrzeni wieków przybierał różne formy ale zawsze jednoczył. Nowe logo reprezentacji to połączenie symbolu orła i piłki nożnej, jednoczące wartości narodowe i sportową pasję.

Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Piłki Nożnej udało się zrealizować nowoczesny projekt na najwyższym poziomie, którego pozazdrościć mogą nam inne kraje europejskie.

Chcemy budować wspólnotę kibiców narodowej reprezentacji piłkarskiej, nie tylko w oparciu o takie wartości jak odwaga, wytrwałość czy sportowa rywalizacja, ale także otwartość, tolerancja i rodzina. Nowy znak narodowej reprezentacji symbolizuje przemianę, jakiej chcemy w polskiej piłce: postęp, odpowiedzialność, współzawodnictwo fair play i entuzjazm. Chcemy bezpiecznych stadionów, na które możemy zabrać dzieci i kobiety. Nie chcemy agresji, braku tolerancji i wojny kibiców na ulicach oraz stadionach.

Wspólnie wspierajmy naszych piłkarzy w przygotowaniach do najważniejszego dla każdego Polaka turnieju. Reprezentowanie naszego kraju w Euro 2012 na polskich stadionach jest zaszczytem dla każdego piłkarza i wielkim świętem dla kibiców. Dlatego tak ważny jest Wasz doping również podczas dzisiejszego meczu i wsparcie, które daje poczucie pewności i jest ogromnym wkładem w przygotowanie narodowej reprezentacji.

Dziękujemy, że jesteście członkami Klubu Kibica RP. To Wy dajecie pewność piłkarzom na boisku i jesteście 12 zawodnikiem. Przed nami ogromne wyzwanie oraz doskonała okazja do tego, żeby jak najlepiej zaprezentować Polskę, jako gospodarza EURO 2012. Razem możemy zmieniać polską piłkę, żeby stała się bezpieczną i emocjonującą rozrywką dla wszystkich.

 

Łączy nas piłka!

 

PZPN"

Za cały komentarz do tego bełkotu może posłużyć tylko jedno słowo : KABARET!

Wróć do Reprezentacja

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy dla tego artykułu.

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.