Euro 2012

Wróć do Euro 2012

Posiłki z Izraela

2012-01-27 15:50:43

Biało-Czerwoni podczas Euro 2012 będą mogli liczyć na nieoczekiwane wsparcie. Oprócz polskich kibiców, kciuki za nich mają trzymać część fanów z Izraela. Na turniej do naszego kraju i Ukrainy chce ich przyjechać około trzech tysięcy.

Reprezentacja Izraela nie zakwalifikowała się na Euro 2012, ale kibice z tego kraju zamierzają jednak przylecieć w czerwcu na turniej. Chcą z bliska obserwować w akcji najlepszych piłkarzy Starego Kontynentu. Wielu z nich chce kibicować Polsce, Ukrainie i Rosji, gdyż w tych krajach przyszli na świat ich przodkowie.

Izraelczycy mogą być najliczniejszą grupą na Euro 2012, biorąc pod uwagę narody, których reprezentacja nie zagra w turnieju. Łącznie może ich być więcej niż Duńczyków czy Greków, którzy przylecą dopingować swoje drużyny. Z pewnością jednak nie będą stanowili zwartej grupy, a będą rozsiani po różnych miastach i stadionach.

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu turniejem, izraelskie biura podróży już dostosowały swoją ofertę do terminów meczów Euro 2012. W czerwcu ma zostać zwiększona liczba lotów z Izraela do Warszawy, która prawdopodobnie stanie się głównym punktem przesiadkowym dla zagranicznych kibiców.

Polska jest coraz bliższa fanom futbolu z Izraela, głównie za sprawą Maora Meliksona i Dawida "Dudu" Bitona, którzy grają w Wiśle Kraków. Prawa do transmitowania wszystkich jej spotkań w ekstraklasie i Lidze Europy zapewniła sobie już kilka miesięcy temu izraelska telewizja Sport 5.

źródło: onet.pl

Wróć do Euro 2012

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy dla tego artykułu.

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.